امروز شنبه 25 فروردين 1403

پیام تبریک رئیس مرکز آموزش عالی کاشمر( دانشگاه دولتی) به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

به گزارش روابط عمومی، رئیس مرکز آموزش عالی کاشمر در پیامی حلول ماه مبارک رمضان را به اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه تبریک گفت .

دکتر امین حسینی در این پیام آورده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

"یا ایها الذین آمنوا کتب علیکم الصیام کما کتب على الذین من قبلکم لعلکم تتقون"

" اى کسانى که ایمان آورده‏اید روزه بر شما نوشته (واجب) شد، چنانکه بر آنان که پیش از شما بوده‏اند واجب شده بود باشد که پرهیزگار شوید." (سوره بقره آیه ۱۸۳)

ماه رمضان، فرصتی برای دعا و نیایش و شب زنده‌داری است که عشق ملکوتی و انس با محبوب جاودانه را پدید می آورد و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان میریزد. در پرتو خورشید درخشان ماه رمضان، سایه عادت‌ها و غریزه‌ها بر زندگی انسان کاهش می‌یابد، غفلت‌ها زدوده می‌شود، اخوت دینی و روح برادری و همدردی با نیازمندان تقویت می‌گردد، تلاوت قرآن و رعایت تقوا، زمینه تعالی و بازگشت به فطرت الهی و زندگی عالی انسان را فراهم می سازد.

ماه رمضان، ماه مفروش کردن قدوم شب قدر با اشکهای شوق برای درک زیباترین لحظه ی حیات انسانی و زمانی برای شکرگزاری، کمک به نیازمندان و قرب الهی است. خداوند منان را شاکریم که یک بار دیگر توفیق و فرصت بندگی و عبادت در این ماه مبارک را به ما عطا فرمود.

اینجانب به نوبه خود فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ماه عبادت های عاشقانه، نیایش‌های عارفانه و بندگی خالصانه را به تمامی مسلمانان مخصوصا اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان مرکز آموزش عالی کاشمر تبریک گفته، قبولی طاعات و عبادات شما بزرگوارن را از درگاه الله متعال مسالت می‌نمایم .

دکتر امین حسینی

رئیس مرکز آموزش عالی کاشمر