اطلاعیه حذف و اضافه

دانشجوی گرامی تمام اطلاعیه های احتمالی مرتبط با حذف و اضافه در همین صفحه بروزرسانی خواهد شد.

باتوجه به مجازی بودن کلاسها حضور و غیاب در کلاس و جلسه امتحان مطابق آیین نامه آموزشی انجام خواهد شد و مسئولیت عواقب ناشی از عدم حضور 3/16 در کلاس و یا غیبت در جلسه امتحان بعهده شخص دانشجو خواهد بود.

 زمانبندی  حذف و اضافه به شرح ذیل اعلام می گردد:

شنبه 10 مهر الی دوشنبه 12 مهر ساعت 9 الی 23 برای تمام ورودیها به استثنای دانشجویان ورودی جدید و دانشجویانی که سقف سنوات مجاز را به اتمام رسانده اند.

دانشجوی گرامی لطفا نکات ذیل را بدقت مطالعه و در صورت نیاز قبل از انجام حذف و اضافه با مدیر/کارشناس گروه مشورت نمایید.

 

از کلیه دانشجویان محترم درخواست می گردد جهت حذف و اضافه به پرتال دانشجویی مراجعه نمایند.

نکته 1:  دانشجویانی که قادر به انتخاب دروس نمی باشند (بعنوان مثال عدم رعایت همنیاز و پیش نیاز، تکمیل ظرفیت کلاس، تغییر روز و ساعت کلاس، تاریخ امتحان پایان ترم) باید با مدیران محترم گروه ها مشورت نمایید.

نکته 2: دانشجویانی که در زمان انتخاب واحد موفق به اخذ واحد نشده اند در بازه حذف و اضافه با پرداخت جریمه می توانند نسبت به اخذ واحد اقدام نمایند. (ابتدا مبلغ 150000 هزار ریال را از طریق پرتال پرداخت و ضمن تماس با امور شهریه مرکز داخلی 106 هماهنگی نمایند.

نکته 3: در حذف و اضافه فقط میتوانید 2 درس اضافه و 4 درس حذف نمایید. (در صورت انجام هر گونه اشتباه در اخذ درس تعداد دروس مجاز شما جهت انتخاب بسته خواهد شد و انجام فرآیند برای آموزش و گروه نیز میسر نخواهد بود، لطفا از تماس یا مراجعه خودداری نمایید.)

نکته4: انجام حذف و اضافه برای دانشجویان ورودی جدید ممنوع می باشد.

نکته 5: دانشجویان مشمول کمیسیون موارد خاص تا زمانی که رای موافقت با ادامه تحصیل آنان از کمیسیون موارد خاص استان ابلاغ نگرد، قادر به انجام انتخاب واحد و حذف و اضفه نخواهند بود.

نکته 5: در صورت رزرو دروس حتما به گروه جهت دروس تخصصی اطلاع رسانی نمایید. دروس عمومی ظرفیت کلاس افزایش داده نخواهد شد از هرگونه تماس در این خصوص خودداری نمایید.

نکته 6: قبل از انتخاب هر درس زمان آن را بررسی نمایید زیرا بعد از اتمام زمان حذف و اضافه دروس دارای تداخل کلاسی، یا عدم رعایت هم نیازی و پیشنیازی حذف و درس جایگزین اخذ نخواهد شد.

نکته 7: دانشجویانی که از چارت درسی آنها فقط 24 واحد و کمتر مانده (دانشجویان نیمسال آخر) جهت اخذ واحد تا سقف 24 به مدیر/کارشناس گروه جهت اخذ دروس تخصصی و سپس به آموزش داخلی 107 جهت اخذ دروس عمومی اطلاع رسانی نمایند، در صورتی که تعداد واحد های مانده 25 واحد و بیشتر باشد از هرگونه تماس و پیگیری خودداری نمایید.

نکته 8: عدم مراجعه جهت انتخاب واحد در هر نیمسال به منزله انصراف از تحصیل محسوب می شود. (دانشجویانی که تا پایان نیمسال وضعیت خود را مشخص ننمایند بعنوان مثال: مرخصی با احتساب در سنوات یا مرخصی بدون احتساب در سنوات و... جهت ادامه تحصیل باید به کمیسیون موارد خاص سامانه سجاد مراجعه و نسبت به ثبت درخواست و اخذ مجوز ادامه تحصیل اقدام نمایند.)

نکته9: اگر در پایان حذف و اضافه حداقل واحدهای شما 12 واحد نباشد باید با مدیر گروه مشورت نمایید. در غیر اینصورت نیمسال انتخابی شما بعد از اتمام زمان حذف و اضافه حذف خواهد شد.

نکته10: اگر درس عمومی را که در نیمسال گذشته  باید اخذ اما موفق نشده اید در زمان حذف و اضافه این درس در لیست دروس شما نمایش داده می شود.

نکته11: دانشجویان با معدل بالای 17 در صورت تمایل به اخذ واحدهای بیشتر با مدیر گروه برای دروس اختصاصی و آموزش دروس عمومی هماهنگ نمایند.

نکته12:  به دلیل تکمیل ظرفیت کلاسها لطفا در اولین زمان ممکن اقدام به انتخاب واحد نمایید.

نکته13: دروس عمومی همانند سایر دروس برای تمامی ورودیها در هر کدام از رشته ها دارای چارت مشخص شده می باشد.

نکته 14: دانشجویان جهت تهیه چارت به سایت مرکز و یا مدیران محترم گروه ها مراجعه نمایند.

نکته 15:  دانشجوياني كه قصد انتخاب درسي را در زمان حذف و اضافه دارند، بايد رعايت غيبت بيش از حد مجاز را مدنظر قرار دهند، در غير اينصورت استاد مربوطه اختيار حذف درس را دارد.

   تبصره: دانشجویانی که می خواهند درسی را در حذف و اضافه انتخاب نمایند باید از هفته اول شروع نیمسال در کلاس شرکت نمایند، در غیر اینصورت برای آنها غیبت منظور خواهد شد.

نکته16: مسئولیت رعايت انتخاب دروس پيشنياز و همنياز به عهده شخص دانشجو مي باشد. (بعد از پایان زمان انتخاب واحد و همچنین حذف و اضافه دانشجویانی که بدون داشتن مجوز از مدیر گروه همنیاز و پیشنیازی را رعایت نکرده باشند، از کلاس حذف خواهند شد و حق انتخاب واحد جایگزین نخواهند داشت).

نکته 17: دانشجويان مشروط حق انتخاب بيش از 14 واحد را ندارند.(در نیمسال اول سال تحصیلی 1400 مشروطی محاسبه نخواهد شد.)

نکته 18: هر گونه تداخل در برنامه کلاس و امتحانی دروس عمومی مختص هر ورودی را سریعا به آموزش اعلام نمایید.

راههای برقراری ارتباط:

گروه علوم و مهندسی آب - دکتر جودوی  داخلی 112  atjoodavi@gmail.com

گروه علوم ورزشی  - آقای دکتر ناظمی داخلی 108 - nazemi_mehdi@yahoo.com - آیدی تلگرام
@drmehdin

گروه علوم و مهندسی کامپیوتر - خانم دکتر قومنجانی 09153583204   در پیامرسان تلگرام و واتساپ - داخلی 114

گروه مترجمی زبان انگلیسی - دکتر بهرامن - (تلگرام enkhaksar@) داخلی 115

آموزش - شماره 09034639988 در فضای مجازی (با اولویت 1-پیامرسان سروش 2-واتساپ)

 

جهت مشاهده راهنمای انتخاب واحد در صورت نیاز به آدرس روبه رو مراجعه نمایید: www.kashmar.ac.ir/e