در نشست معاونین اداری مالی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی منطقه 9 کشور مطرح شد؛

صرفه جویی در هزینه‌ها و بهره‌بر داری بهینه از منابع، تنها راهکار دانشگاه‌ها برای رفع مشکلات بودجه‌ای!
در نشست معاونین اداری مالی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی منطقه 9 کشور در دانشگاه صنعتی قوچان برگزار گردید؛بر صرفه جویی در هزینه‌ها و بهره‌بر داری بهینه از منابع مختلف، به عنوان تنها راهکار دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی برای رفع مشکلات بودجه‌ای تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز آموزش عالی کاشمر، در این نشست که دکتر مجیدی مشاور رئیس و مدیر اداری و پشتیبانی و مهندس طیفوری مدیر مالی مرکز آموزش عالی کاشمر حضور داشتند، معاون اداری مالی وزیر ضمن بیان این واقعیت که افزایش درآمدها در دانشگاه‌ها به دلیل تسری مشکلات مالی در تمامی دستگاه‌های کشور در حال حاضر راهگشا نیست، بر مدیریت هزینه‌ها و صرفه جویی تاکیدکرد.
دکتر نظر پور اظهار داشت: هنوز مشکلات مالی و بودجه‌ای دانشگاه ها حل نشده و سرنوشت تخصیص اعتبارات نامشخص است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مشکلات ساختاری و اداری دانشگاه ها گفت: تلاش‌های متعددی در حال انجام است تا بتوان مشکلات مربوط به کارکنان را مرتفع ساخت.
مدیر کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت عتف نیز در این نشست ضمن ارائه گزارش قابل توجهی در خصوص میزان عرصه و اعیان دانشگاه های مختلف، و ضرورت تبعیت از استانداردهای مختلف، بیان داشت: در حالیکه برخی دانشگاه های کشور از کمبود فضا رنج می برند، برخی دیگر فضاهای بسیار وسیع در اختیار دارند که بهره برداری از این فضاها به لحاظ مالی مقدور نیست.
دکتراسماعیلی با تاکید بر بهینه سازی فضاها، ابراز امیدواری کرد؛ دانشگاه ها به سرعت طرح جامع خود را تدوین و یا به روزرسانی نمایند.
دبیر ستاد امور رفاهی اعضا هیات علمی نیز که در این نشست حضور داشت، در خصوص ساماندهی وضعیت خدمات رفاهی به اعضا هیات علمی ابراز امیدواری نمود و از دانشگاه ها بابت ارائه خدمات بهتر دعوت به همکاری کرد.
دکتر حسن پور از راه اندازی سامانه ای جهت دسترسی اعضا هیات علمی به انواع خدمات رفاهی و گردشگری خبر داد.
لازم به یادآوری است؛ دراین نشست معاونین و مدیران اداری و مالی دانشگاه‌های منطقه به بیان مسائل و مشکلات در حوزه اداری و ساختاری و در حوزه مالی و بودجه‌ای پرداختند.

دسته مطلب: